Hogyan szívjunk héliumot?

A mai bejegyzésben egy gyakori kérdésre szeretnénk megadni a választ: hogyan szívjunk héliumot? Nos, a rövid válasz az, hogy sehogy, az eldobható hélium-palack.hu semmilyen módon nem szeretne senkit héliumszívásra biztatni. Viszont azt is tudjuk, hogy ez senkit nem fog elriasztani, ezért azt kérjük, hogy ha mindenféleképp ilyenre adod a fejed, akkor legalább tartsd be az alábbi biztonsági szabályokat…

Legyünk őszinték: héliumot szívni mókás dolog, mert vicces hangja lesz tőle az embernek, ilyenkor lehet szórakoztató énekléseket, felolvasásokat tartani, humoros videókat készíteni, amit aztán feltölthet az ember az internetre.

A hélium beszívása nem okoz semmilyen módosult tudatállapotot, nem lehet tőle „betépni”, hatása csak pár (másod)percig tart, amíg a hélium távozik a tüdődből. Elméletileg nincsen semmilyen egészségkárosító hatása sem, legalábbis amíg ésszerű mennyiségben játszol vele.

Viszont nagyon szórakoztató!

Ettől függetlenül továbbra is hangsúlyozzuk, hogy az eldobható hélium-palack.hu nem buzdít senkit arra, hogy héliumot, vagy más gázt juttasson a tüdejébe: ez a cikk kizárólag azért született, hogy ha már feltétlenül ragaszkodsz ennek kipróbálásához, akkor minél biztonságosabban tedd.
Tehát íme

A héliumszívás 5 legfontosabb szabálya:

  1. Csak szabadtéren szívj héliumot!
    A hélium egy gáz halmazállapotú anyag, és ha még megvannak a középiskolás fizikaórák, akkor biztos tudod, hogy a gáz általában kitölti a rendelkezésre álló teret. Ez vonatkozik a héliumra is! A kifújt, illetve a szívás során kiszökött hélium szépen eloszlik majd a helyiségben, ezáltal a tüdőd sem tud kitisztulni rendesen a móka végén.
  2. Csak a lufiból szívd ki a héliumot!
    A hélium nyomás alatt van a palackban, és nem tesz jót, ha közvetlenül a palackra csatlakozol rá. Nézd csak meg, mi történik, amikor a lufit fújod fel: pillanatok alatt tágul ki a léggömb, ahogy a hélium kiszabadul a nyomás alól. Ugyanezt teheti a tüdőddel is, ami komoly sérülésekhez vezethet. Ha feltétlenül héliumot akarsz szívni, tölts meg egy lufit, és abból szívd ki a gázt!
  3. Soha ne vidd túlzásba a héliumszívást!
    A hélium alapvetően nem ártalmas az egészségre, de tartsd szem hogyan szívjunk héliumot?előtt, hogy amikor héliumot lélegzel be egy lufiból, akkor nem jut megfelelő mennyiségű oxigén a szervezetedbe. Minden lufi után szippants néhányat a friss levegőből is, lélegezz mélyeket, és hagyd, hogy a tüdőd megteljen oxigénnel is.
    Ha bármi kellemetlen tünetet tapasztalsz – fejfájás, szédülés, légszomj – azonnal hagyd abba a héliumszívást, ülj le, és lélegezz mélyeket!
  4. Soha ne szívj héliumot egyedül!
    Bár a hélium szívása szinte 100%-ig biztonságos, de ha bármi baj történne, mégiscsak jobb, ha van veled valaki. Meg különben is: mi értelme egyedül szívni? Ki fog akkor nevetni a mókás hangodon?
  5. Soha, de SOHA ne felejts el videót készíteni – és azt feltölteni az internetre!

Az itt található linken 30, vagy 50 lufi felfújására alkalmas héliumpalackokat tudsz vásárolni ingyenes házhozszállítással: alkohol sem kell a buliba, és garantáltan jól fogtok szórakozni!